Rozwiązany problem z gigantycznym Cache Joomla 1.5
Rozwiązany problem z gigantycznym Cache Joomla 1.5

Rozwiązany problem z gigantycznym Cache Joomla 1.5

Problem dodatkowo doskwierał w momencie aktualizacji artykułów, kiedy chciałem zobaczyć zmiany na stronie od frontu. Jak każdy wie aby te zmiany były widoczne, koniecznie jest wyczyszczenie cache strony, co bywa problematyczne wyczyszczenie 4GB plików za jednym razem. 

Limity


Kliencie firmy nazwa.pl dodatkowo mają limit 200 000 plików na serwerze, a po jego przekroczeniu nie jest możliwe dogranie żadnego pliku przez ftp, czy za pomocą skryptu php. Sam się kiedyś nadziałem na to, bo powiększyli ostatnio powierzchnię dysku do 25 GB, a limit liczby plików został. Wystarczyło na jednym koncie postawić 3 Joomla z włączonym cache i już ten limit został wyczerpany. Aktualnie już nie jestem zadowolonym klientem firmy nazwa.pl

Zacząłem szukać rozwiązania mojego problemu w Google i pierwszych kilka wątków wskazywało tradycyjnie na Goldenline i forum.joomla.pl. Inni również mieli ten sam problem, a rozwiązań jest kilka.

Dodatki


Pierwsze z nich to dość znany dodatek Cache Cleaner, który po zainstalowaniu udostępnia od zaplecza przycisk Cache Cleaner i po jego naciśnięciu usuwane jest pamięć strony. Kolejnym elementem tego zestawu jest dodatek o tej samej nazwie, który umożliwia czyszczenie cache strony bez logowanie się do zaplecza. Wystarczy wpisać w pasek adresu odpowiedni adres ze zdefiniowanym kliczem. Tak link można dodać do harmonogramu zadań Corn i ustawić na odpalanie na przykład co 3 lub 6 dni. Przez bardzo długi czas ten zestaw był wystarczający ale delikatnie uciążliwy.

Forum


W wątku na forum "Czy w joomli pamięć podręczną powinno się usuwać?" bywalec mjmartino zaproponował dodatek Auto Purge Cache Plugin. Nie testowałem tego dodatku ale po opisie wynika, że też może wiele pomóc:
This plugin will automatically remove expired Joomla! 1.5x cache files based on a configurable frequency from your website. It also can send an email alert when the removal occurs with the number of cache files removed. 

Instalacja


Na koniec zostawiłem najnowszy dodatek do joomla 1.5 który może nie jest, aż tak brutalny co do usuwania plików ja wyżej wymienione, ale równie skuteczny.  JotCache 
Tłumaczenie z Google Translate:
JotCache to zaawansowane rozwiązanie dla buforowanie strony w Joomla 1.5 wyszukiwania ramowej. JotCache składa się z JotCache Plugin i ewentualnie (ale zalecane) z JotCache Component. JotCache Plugin zostanie przedłużony wymiana standart wtyczki System-Cache z następujących akcesoriów:

  • Szybko zmieniające modułów na stronie może być odświeżany z rzeczywistej zawartości podczas każdego dostępu użytkownika. Możesz zaznaczyć pozycji modułów, z szybko zmiennym zawartość witryny szablon i te stanowiska będą odświeżane w każdym użytkownikowi dostęp do dotyczących strony internetowej. Reszta strona zostanie pobrana z pamięci podręcznej zawartości jak zwykle standart wtyczki System - Cache.
  • Kopia zawartości strony może być kompresowany przed zapisaniem do pamięci podręcznej. plugin JotCache ma możliwość kompresji (gzlib) stron z pamięci podręcznej przed zapisaniem w pamięci podręcznej, dlatego dostęp do internetowych treści w pamięci podręcznej jest szybsze. Obejmuje funkcję kompresji statycznych (strona) oraz dynamiczny moduł treści.
  • Możliwość czyszczenia pamięci podręcznej tylko dla wybranych stron. Z towarzyszącymi JotCache Component tutaj można zobaczyć rzeczywiste stron z pamięci podręcznej związane używane części i widzenia. Możesz usunąć wybrany stron z pamięci podręcznej (zaznaczone na części widoku listy), pozostawiając resztę stron z pamięci podręcznej nienaruszone.
  • Szybkie działanie sprawdzić na miejscu cache produkcji front-end nie przeszkadzając innym użytkownikom. Ułatwia przegląd mechanizmu cache, na front-end strony administrator może znak jego dostęp do przeglądarki z określonymi cookie pozwala, aby wyświetlić zaznaczone treści (w front-end) wyłącznie administrator.

 

Ten dodatek w dość widoczny sposób ograniczył liczbę i sposób przechowywania plików cache na serwerze. Na razie go testuje i nic więcej o nim nie mogę powiedzieć.

Administratorem marki WebSS Studio jest
Polish Business Club Sp. z o.o.

Adres do korespondencji
ul. Humańska 8
00-789 Warszawa

WebSS Studio ©2016-2020 All rights reserved.